Nasza Szkoła owocnie współpracuje z firmą Europuente z Hiszpanii, wspomagającą realizację projektów w ramach programów stażowych i praktyk. Jej głównym celem jest pomoc europejskiej edukacji w procesie przygotowania, organizacji i implementacji projektów w obszarze edukacji szkolnej, edukacji zawodowej i praktykach młodzieży. W listopadzie 2021 roku grupa uczniów – realizowała swoje praktyki zawodowe w Granadzie w ramach projektu ERASMUS+, uzyskując certyfikaty europass.. Kolejna grupa uczniów wyjedzie w maju tego roku na praktykę marzeń – na południe Hiszpanii. Uzyskane certyfikaty europass dają szanse na zwiększenie i atrakcyjność zatrudnienia naszych absolwentów, stanowią bazę do budowania jakości europejskiej.

W dniach 25-29 stycznia 2022 r. Pani Dyrektor Grażyna Gwoździewicz wzięła dział w międzynarodowym Kongresie Europuente w Granadzie. Zaproszenie otrzymało 20 przedstawicieli polskich szkół spośród około 40 aplikujących do udziału w kongresie. Dokonując wyboru, kierowano się dotychczasowymi osiągnięciami szkoły w zakresie pozyskiwania środków unijnych, liczbą zrealizowanych projektów mobilności, posiadaniem karty jakości mobilności oraz posiadaniem akredytacji Erasmusa w sektorze “Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Koszt pobytu pokrył w całości organizator wyjazdu.

Ideą kongresu było nawiązanie współpracy ze szkołami, warsztaty projektowe, wymiana doświadczeń, propagowania dobrych praktyk oraz idei współpracy europejskiej. Podczas Kongresu dzielono się wiedzą i doświadczeniem w realizacji zajęć, konferencji, aktywności związanych z zapoznaniem się z hiszpańską kulturą i tradycją. Każdego dnia po merytorycznych sesjach szkoleniowych organizator zadbał także o część kulturalną gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzano dzielnicę: Albayzin, Sacromonte, Alhambrę.