W Zespole Szkół nr 2 im. św.Jadwigi Królowej w Andrychowie promujemy zdrowie, życie bez nałogów i pokazujemy, jak wiele radości daje życie i działanie dla bliźnich. Co roku organizujemy wiele akcji, prelekcji, konkursów.

Poniżej zamieszczamy przykłady naszej promocji zdrowia.


Prace wysłane na konkurs „Narkotyki i dopalacze zabijają”

<


 Akcja Krwiodawstwa


Niebezpieczeństwa wirtualnego świata

W październiku 2019r. w szkole odbyły się wykłady dla uczniów uświadamiające niebezpieczeństwa wirtualnego świata. Szkolenia dla uczniów poprowadził p. Piotr Rychły z Centrum Doradczo – Szkoleniowego Auxilium oraz p. Tomasz Walczak z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Consilium. Zaproszeni specjaliści udzielili wiele cennych wskazówek jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 


Spotkanie z dietetykiem

Młodzież z klas technikum wzięła udział w spotkaniu z dietetykiem z p. Grażyną Banaszczuk z Centrum Medycyny Naturalnej i Dietetyki w Andrychowie. W trakcie spotkania młodzież wysłuchała rad jak zdrowo się odżywiać i tym samym dbać o dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczną i intelektualną. Pani dietetyk zachęcała do spożywania produktów żywnościowych zgodnie z piramidą zdrowego żywienia oraz przedstawiła skutki złych nawyków żywieniowych. Pogadankę zorganizowała pielęgniarka szkolna oraz pedagog szkolny.

 


Nasza Szkoła uzyskała szlachetny tytuł „Szkoły z życiem”. W ten sposób została doceniona aktywność społeczności szkolnej, która przeprowadziła akcję „#komórkomania”. Mieliśmy możliwość zarejestrowania się w banku potencjalnych dawców szpiku i wszyscy zdaliśmy sobie sprawę jak ważna jest w walce z nowotworem solidarność międzyludzka.

 


This will close in 0 seconds

Skip to content