I nagroda w konkursie
Mieć wyobraźnię miłosierdzia

29 maja 2017 r. w teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie grupa wolontariuszy z naszej szkoły odebrała wspaniałą nagrodę – 6-dniową wycieczkę do Rzymu. Jest to nagroda główna w konkursie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. 20 uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział realizując projekt „Samarytanie współczesności”. W zaciętej rywalizacji udało się pokonać 30 szkół. Brawo dla uczniów i opiekunów tego projektu.

W dniach od 03. 06. do 08. 06. 2017 r. wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Włoch, która była nagrodą za zdobycie tytułu laureata X edycji małopolskiego projektu ” Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. We Włoszech zwiedzili Asyż, Rzym oraz Watykan. Byli na audiencji u papieża Franciszka, a także przy grobie Św. Jana Pawła II. Poznali włoskie smaki oraz gorący włoski klimat.


Z okazji Dnia Dziecka Wolontariuszki wraz z Nauczycielami oraz Dyrektorem Szkoły odwiedziły Stowarzyszenie Dzieci Serc w Radziechowy koło Żywca. Było to kolejne spotkanie w ramach prowadzonej w szkole od kilku lat akcji „Szyjemy celinki dla chłopca i dziewczynki”. Każdy z uczestników spotkania otrzymał upominek w postaci haftowanej, patchworkowej poduszki. Wolontariuszki zaprezentowały ponadto przedstawienie pt.: ” Szpinak”. Nasza grupa została bardzo serdecznie przyjęta. Gospodarze przygotowali dla nas poczęstunek i niespodziankę – koszulki oraz ciekawe broszury. Tak obchodzony Dzień Dziecka z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.


16 marca 2018 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły zorganizowała przedświąteczne spotkanie z wychowankami SOSW w Kaczynie. Głównym punktem programu było przedstawienie pt.: „Szpinak” w wykonaniu uczennic klasy II a technikum. Świąteczny akcent to życzenia i upominki w postaci własnoręcznie wykonanych ciasteczek.


Zapach nadchodzących świąt i zapach kolorowych ciasteczek mogliśmy poczuć w naszej szkole już 13 marca. W tym dniu wolontariuszki dekorowały upieczone wcześniej ciastka. Utworzono z nich ponad 80 paczuszek, upominków przeznaczonych dla naszych dobrych znajomych – dzieci z SOSW w Kaczynie


6-12-2017 odwiedziły nas ponownie dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Kaczynie. Jak zwykle dziećmi zajęły się nasze fryzjerki, ale ponieważ był to dzień specjalny, dzieci odwiedził również św. Mikołaj 🙂

Gorące podziękowania dla Rady Rodziców, która ufundowała słodycze.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wolontariuszki z II a tech Madzia Kruczek, Iza Biegun oraz Klaudia Tomiczek przygotowały i ozdobiły świąteczne piernikowe serduszka. Ciasteczka zostały przekazane wraz z życzeniami do andrychowskiego domowego hospicjum jako upominki świąteczne dla chorych i ich rodzin. Poza tym w naszej szkole wśród uczniów i nauczycieli zostały rozsprzedane kartki świąteczne, z których dochód wesprze leczenie i rehabilitację osób chorych i niepełnosprawnych – podopiecznych Stowarzyszenia SURSUM CORDA z Nowego Sącza.

This will close in 0 seconds

Skip to content