30 kwietnia uroczyście zakończył się w naszej Szkole rok szkolny dla Absolwentów technikum. Klasę 4a „śpiewająco” żegnały koleżanki  i koledzy z klasy 3a pod opieką Pani Małgorzaty Kurek. Dla klasy 4b bardzo ciekawą prezentację przygotowała klasa 3b pod opieką pani Kingi Zając. W trakcie  uroczystości zostały wręczone także pamiątki – niespodzianki przygotowane przez opiekunów szkolnego wolontariatu – panią Bernadetę Zacny i panią Alinę Radwan. Poniżej zamieszczamy przemówienie pani Dyrektor.

„Pragnę gorąco pogratulować wszystkim z Was ukończenia szkoły. Stojąc na progu nowej drogi życiowej, kończycie szkołę w warunkach pandemii, z którą przyszło się zmierzyć całemu światu. Przeżyliście zapewne najtrudniejszy czas w Waszym młodym życiu. Zamiast spotkań, imprez, studniówki – spotkała Was izolacja i trudny czas bycia z samym sobą. Przetrwaliście w zdrowiu i okazaliście się mocarzami.

To w murach tej szkoły precyzowały się Wasze poglądy i zainteresowania. Wspólnie przeżywaliście chwile radości i izolacji. W tych niecodziennych okolicznościach przyszło Wam zdobywać wiedzę i mądrość życiową. Albert Camus powiedział, że „wielkość człowieka polega na jego postanowieniu by być silniejszym niż warunki czasu i życia.”

Nie zapomnijcie o naszej szkole i o chwilach w niej spędzonych. Wydarzeń, w których braliście udział w ciągu czterech lat nauki było mnóstwo. Aktywnie pracowaliście na rzecz środowiska, braliście udział w licznych przedsięwzięciach, organizowaliście obchody 70-lecia szkoły, przygotowywaliście apele, braliście udział w licznych konkursach i  olimpiadach. Spotkania z Wami – te codzienne i te wyjątkowe –  pozostaną  w naszej pamięci na zawsze.

Życząc abyście otwarci, prawi, pełni miłości i empatii odważnie szli przez życie – pragnę by los był dla Was łaskawy w każdym dniu. Niech przyszłość, będąca wielkim znakiem zapytania, będzie wypełniona szczęściem, radością i spełnionymi marzeniami. Przybyliście do mety pewnego etapu, by wyruszyć w dalszą drogę.

Pragniemy nagrodami i listami gratulacyjnymi dla Rodziców podziękować wszystkim zaangażowanym w życie szkoły.

Wiedza i umiejętności, ale również  empatia, którą wynosicie z Zespołu Szkół nr 2 – jest solidną podstawą, by z pewnością siebie wkroczyć w dorosłe życie. Gratuluję Wam świetnych wyników z egzaminów zawodowych.

 Szczególnym akcentem naszej uroczystości będzie wręczenie Andegawenek, przyznanych absolwentom za wybitne osiągnięcia i zaangażowanie w życie szkoły i środowiska.

Kochani! Pamiętajcie, każdego dnia możecie przybliżać się do swojego marzenia lub możecie nie robić nic, by ono stało się Waszym udziałem. To Wy podejmujecie decyzję. Pamiętajcie -ustawiczna edukacja jest najlepszą inwestycją w siebie.

Pragnę Wam powiedzieć dzisiaj:

  • Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy
  • Wypełniaj każdą chwilę tak, aby później wspominać ją z radością
  • Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych
  • Szukaj w sobie entuzjazmu i pasji życiowej
  • Realizuj się

Wszystkim Wam, dzięki którym czuliśmy się dobrze, doceniani, zrozumiali – dziękuję. Odchodzicie, a zostaje po Was wspomnienie. Wiele nietuzinkowych twarzy, otwartych serc, życzliwych gestów i spotkań. Nigdy tego nie zapomnę! Wy na pewno też.

Patronka naszej szkoły św. Jadwiga Andegaweńska niech swoją wielką mocą i mądrością prowadzi Was do kolejnego etapu życia. Otrzymujecie na pamiątkę emblemat z koroną, będącą symbolem jej wielkości i władzy. Potraktujcie to jako talizman wrażliwej na losy człowieka, niosącej pomoc potrzebującym, a przede wszystkim pełnej wiary i miłości, młodej, wykształconej  i niezwykle mądrej władczyni.”

                                                                                                   Dyrektor szkoły
                                                                                           mgr Grażyna Gwoździewicz