W dniu 10 listopada 2017 roku o 13:00 odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas której wręczono nagrody za udział w licznych konkursach, w których brali udział uczniowie.
Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru. Samorząd Uczniowski przywitał przybyłych na uroczystość gości:
• Pan Adam Kubik- Radny Powiatu Wadowickiego
• Pana Wojciecha Burego- Przewodniczącego Rady Rodziców
W akademii wzięli udział nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół oraz pracownicy administracji. Pani dyrektor Grażyna Gwoździewicz wygłosiła przemówienie patriotyczne do wszystkich zgromadzonych. Zaakcentowała historyczne działania Polaków na rzecz odzyskania niepodległości. Podkreśliła, że refleksja nad losami Ojczyzny oraz działalność narodowych bohaterów to obowiązek każdego Polaka. Po przemówieniu odbyło się odśpiewanie hymnu państwowego, po czym głos zabrali goście.
Centralnym punktem akademii (słowno-muzycznej) był występ uczniów przygotowany przez Panią mgr Annę Macierzyńską-Cepcer oraz Panią mgr Elżbietę Mastek. Uroczystość patriotyczną wzbogaciły recytacje wierszy i pieśni patriotyczne. W prezentacji multimedialnej przybliżono najważniejsze historyczne wydarzenia z czasów walki o niepodległość.
W Sali wyeksponowane zostały prace z I części realizowanego w szkole Programu Patriotycznego zgłoszonego do MEN pt. „Szkoła Młodych Patriotów”.

Odbyło się również uroczyste wręczenie nagród w konkursach:
• Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna X edycja -Organizator Pani mgr Dorota Gibas
i Pani mgr Małgorzata Wojewodzic.
W etapie szkolnym wzięło udział 33 osoby. Do etapu okręgowego weszli:
-Dorota Marczyńska IIIB
-Seweryn Kryjak IIIB
-Adrian Rusinek IVB
• Ogólnopolska Olimpiada Hotelarska – Organizator Pani mgr inż. Magdalena Gaudyn
i Pani mgr inż. Małgorzata Kurek
W etapie szkolnym wzięło udział 11 uczniów. Do etapu okręgowego weszli:
-Dawid Bizoń IVA
-Joanna Matusiak IIIA
• Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
• Konkurs literacki „A ja widzę to inaczej” na alternatywne zakończenie wybranej książki organizowanej przez Panią mgr inż. Alinę Radwan.
I miejsce Aleksandra Mateja kl. II A
II miejsce Paula Kołek kl. IVB
III miejsce Maria Karcz kl. IVA
• Konkurs plastyczny „Odzyskana niepodległość” organizowany w ramach projektu „Szkoła Młodych Patriotów”. Organizatorzy: mgr Małgorzata Gawęda i mgr Anna Macierzyńska-Cepcer
W kategorii plakat:
I miejsce Dominik Dyrcz i Konrad Pindel – kl. IIIB
II miejsce Wiktoria Walczak kl. IIB
Wyróżnienie dla klasy IA technikum
W kategorii biżuteria patriotyczna:
I miejsce Joanna Matusiak IIIA
II miejsce Anna Bury IA technikum i Jakub Łysoń IB technikum
III miejsce Angelika Szczygieł IIIA technikum
• X Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny Stylista XXI wieku „Butterfly” na Czarnym Groniu. Opiekunem była Pani Klaudia Wójcik. I miejsce zajęła Wiktoria Bizoń uczennica ZS nr 2 w Andrychowie. Szkoła otrzymała puchar Prezesa ZDZ dla najlepszej szkoły w Turnieju.
• Konkurs „Dowiedz się więcej o funduszach unijnych” . Opiekunem był Pan mgr Olgierd Morawski. W konkursie wzięło udział 4 uczniów a pierwsze miejsce zajął Krzysztof Hojny kl. IIB ZS nr 2 w Andrychowie.
• Konkurs plastyczny na projekt zakładki „Każda książka jest inna.” Nagrodą był wyjazd na Targi Książki do Krakowa. Konkurs organizowany był przez Panią mgr inż. Alinę Radwan.
I miejsce Monika Łopata IB
II miejsce Ewa Kuźma IA
III miejsce Gabriela Sady IA i Wiktoria Kryjak IA branżowa
• Konkurs na plakat „Barwy Życia” orgaznizowany AGRADO. Wiktoria Mazgaj zajęła II miejsce.
• Udział uczniów klasy IA technikum w XIII Zaduszkach narodowych na Matysce
• Międzynarodowy konkurs na plakat „Szkoła bez przemocy”
I miejsce IA technikum
II miejsce IIB technikum
III miejsce IIA technikum
Nagrodą były warsztaty integracyjno-profilaktyczne „Plecak Daniela”.

Po akademii goście spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół, a następnie Radą Pedagogiczną omawiając kluczowe zadania w zakresie funkcjonowania placówki, określone w koncepcji funkcjonowania na następne lata.