29 listopada uczniowie klasy I b, 2a oraz 3c uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek o historii naszego miasta – p. Jadwigą Stanisławek-Janus. Wydarzenie miało związek z pojawieniem się na lokalnym rynku kolejnej publikacji pani Janus pt.:  „Lola. Dziewczyna z Andrychowa. Kobieta z Hajfy”. 

Podczas spotkania młodzież z uwagą wysłuchała opowieści o tym co autorkę inspiruje i motywuje do pisania książek, a także jak wygląda proces zbierania materiałów i poszukiwania  dokumentów z przeszłości. Nie zabrakło też ciekawostek związanych z historią młodej dziewczyny z Andrychowa, opisanej w najnowszej książce.

Na zakończenie spotkania, autorka wpisała dedykacje do książek wszystkim zainteresowanym, a szkolnej bibliotece podarowała egzemplarz książki pod intrygującym tytułem „Szpetna, grzeszna, błogosławiona”.

Dziękujemy za tę niezwykłą lekcję historii i empatii! 

This will close in 0 seconds

Skip to content