W środę 19 października, pomimo pochmurnej pogody, spora grupa uczniów naszej szkoły doskonale się bawiła na świeżym powietrzu. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”w Andrychowie zorganizowało dla uczniów  szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Wadowickiego  II Rajd Sokoli.

Promocja zdrowia  i rozbudzenie miłości do gór, środowiska oraz uczczenie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską i święto św. Jerzego Popiełuszki było doskonałą okazją do integracji, wypoczynku i obcowania z przyrodą w atmosferze patriotycznej

Największą atrakcją stało się, co widać na zdjęciach, przeciąganie liny. Chętni wzięli udział w konkursach wiedzy i zdobyli ciekawe nagrody. Na zgłodniałych turystów czekały na Groniu pyszne drożdżówki, którymi nasi uczniowie częstowali młodszych kolegów i koleżanki.

Gratulacje należą się przede wszystkim dzielnym turystom ze szkół podstawowych, ale i naszym rajdowiczom: uczniom z klas 1a, 1b, 2a i 1h. Mszę św. w górskim sanktuarium odprawił ks. Wojciech, wygłaszając także przepiękną homilię. Nad bezpieczeństwem rajdowiczów czuwały: Pani Kinga Zając, Pani Joanna Przybek, Pani Marta Bagińska-Chmura oraz Pani Monika Niedziela.

Za udział we wspólnym rajdzie dziękuje  Zarząd TG „Sokół”: Grażyna Gwoździewicz i Danuta Stysło

This will close in 0 seconds

Skip to content