Pośród licznych możliwości, propozycji uczczenia Świętej Patronki naszej szkoły znalazła się po raz pierwszy (i ufamy, ze nie ostatni) „sztafeta”. Około 15-ciorga uczniów pod opieką ks. Wojciecha Olesińskiego oraz Panów ze wspólnoty „Męska Strona Rzeczywistości”: Rafała Janosza i Krzysztofa Goszczyckiego wzięło w niej udział. Pierwsza 7-osobowa grupa już o 6:00 z parkingu parafii pw. św. Macieja w Andrychowie wyjechała do punktu startowego- parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Przyborowie k. Jeleśni. Po modlitwie litanią do św. Królowej Jadwigi w powierzonych przez uczniów i nauczycieli intencjach, włożeniu ich do specjalnie przygotowanej „sztafetowej tuby” oraz błogosławieństwie relikwiami Świętej przez ks. proboszcza Józefa Zwolińskiego- ruszyliśmy w mocno deszczowej aurze w małych grupach, odcinkowo (po mniej więcej 3 km) w stronę Andrychowa przez m.in. Jeleśnię, Rychwałd, Kocierz. W okolicach Kocierza dołączyła druga połowa uczniów  przywieziona ok. 13:30. Szczęśliwie dotarliśmy do kościoła pw. św. Macieja w Andrychowie w okolicach godziny 17:00, dzięki czemu „sztafetowa tuba” z intencjami mogła zostać złożona u stóp ołtarza andrychowskiego kościoła. Tam odprawiona została Msza Święta w intencji społeczności naszej szkoły z udziałem Dyrekcji oraz Nauczycieli. Warto tu wspomnieć, że Panowie z „Męskiej Strony Rzeczywistości” (którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia) nagrodzili dwójkę uczniów: Zuzannę Potempę oraz Łukasza Wiśniowskiego z klasy 1a za przejście największej ilości odcinków (szli od Przyborowa aż po granicę Kocierza z Targanicami!); natomiast uczennice z klasy 2cbs: Roksana Wicher i Kinga Okrzos podjęły się…biegu na Kocierz i potem w dół! Gratulujemy, a nade wszystko cieszymy się, że to 25-lecie kanonizacji naszej Świętej mogliśmy uczcić w taki sposób i jak już było powiedziane- ufamy, że wejdzie to w tradycję obchodów dnia patrona szkoły.

Równolegle do biegu – świętowaliśmy także w Szkole. Odbyła się uroczysta akademia, z konkursem historycznym. Potem uczniowie brali udział w zawodach sportowych i konkursach: logistycznym, fryzjerskim, gastronomicznym i plastycznym.

Święto patrona szkoły stało się okazją  do rywalizacji fryzjerskich.  Pięć drużyn wystartowało w konkursie na fryzurę inspirowaną epoką  św. Jadwigi Królowej. Na głowach modelek powstały misterne kompozycje loków, warkoczy i koków, które na myśl przywodziły fryzury rodem z królewskiego dworu.I miejsce w tej konkurencji zdobyła reprezentacja klasy II a technikum w składzie: Sara Bielecka, Marta Maj  oraz modelka Weronika Kroczek.Na II miejscu znalazła się fryzura wykonana przez uczennicę klasy Ia technikum Katarzynę Grabiec. Jej modelką była Samanta Wiewióra. III miejsce zdobyła Natalia Klapka z klasy III H technikum, która uczesała fryzurę koleżance Weronice Urbaniak. Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie laureatom gratulujemy umiejętności, kreatywności  i pasji do swego zawodu.

W sali nr 11 odbył się konkurs logistyczny poświęcony naszej patronce Królowej Jadwidze pt. „Podróż Królowej Jadwigi kiedyś, a wspólczeście”I miejsce zdobył zespół z klasy 3g tj. Agnieszka Pawińska, Joanna Hałat, Karol Dzidek.II m-ce zdobył zespół z klasy 1b tj. Adrian Bizoń i MaksymilianDziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom!!!

W sali nr 18 odbył się konkurs plastyczny poświęcony naszej patronce Królowej Jadwidze. Uczniowie malowali lub wyklejali portret Królowej. I. miejsce w kategorii portretu malowanego zdobyła uczennica klasy 1a-Dominika Rajda. II. miejsce- uczennice z klasy 3g- Alicja Michalak, Magdalena Cibor i Natalia Rajda. III. miejsce uczniowie z klasy 2a- Ksawier Sordyl i Damian Wiercimak. I. miejsce w kategorii portretu wyklejanego zdobyły uczennice klasy 2a- Julia Graca i Julia Chowaniec. II. miejsce uczennice z klasy 1b- Karolina Żukowska i Andżelika Kmiecik. III. miejsce uczennica klasy 3CBS- Katarzyna Jeruzal Gratulujemy zwycięzcom!

Podczas Dnia Patrona Szkoły uczniowie rywalizowali w konkursie „Napój dla Królowej Jadwigi”.
Do konkursu przystąpiły trzy grupy: dwie grupy jednoosobowe i jedna drużyna dwuosobowa.
Grupa I – Aleksandra Lasek z klasy III c
Grupa II – Urszula Kudłacik III g
Grupa III – Ewa Jędras i Wiktoria Kaczmarczyk III h
Sporządzone napoje były oceniane pod względem walorów optycznych, smakowych oraz pomysłowości łączenia składników i dekoracji.
W konkursie pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lasek, drugie Ewa Jędras i Wiktoria Kaczmarczyk, trzecie Urszula Kudłacik.
Zwyciężczyni gratulujemy kreatywności i umiejętności barmańskich.

W turnieju siatkarskich dwójek wystartowało 12 zespołów  Wszyscy równocześnie rozgrywali swoje bardzo zacięte mecze, które  toczyły się w dwóch grupach . Spotkania w finałowe  przysporzyły wiele emocji  , a o ostatecznym wyniku zdecydowały końcówki w tie-breaku . Zwycięski zespół  zagrał w składzie Michał Fraś , Lukas Pachler i Adrian Prus  z klasy 3 B,  na drugim miejscu zakończyli turniej Dawid Hałas , Grzegorz Babiński i Jakub Bajak z klasy klasy 3 CBS ,. Trzecie miejsce dla Wiktorii Pająk i Kamili Obozy z klasy 3 H , które pokonały w finale  klasowe koleżanki  Martynę Kożmę i Martynę Orkisz .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i bardzo cieszymy się z tak licznego udziału w turnieju .

1.  FRAŚ , PACHLER , PRUS 3B
2. HAŁAS , BABIŃSKI , BAJAK 3 CBS
3. OBOZA , PAJĄK 3 H
4.ORKISZ , KUŻMA 3 H
5. MRZYGŁÓD , BROŃKA , KLĘCZAR 1 B
6. MLECZKO , GARBACZ 3 A
7  BRACZKOWSKI ,MRZYGŁÓD ICBS
8.CYPER , NOSAL ,SZYMAŃSKI  1 B
9. FARY , KACORZYK 3CBS
10 . WALUSIAK , PAWLIK  1B
11. WOJTYŁA , LASEK 3 CBS12. BIZOŃ , FRYDEL 1 CBS

This will close in 0 seconds

Skip to content