W dniu 29 kwietnia nasza Społeczność szkolna przeżywała wzruszające chwile. W trakcie uroczystej akademii Pani Dyrektor bardzo ciepło żegnała Absolwentów: dojrzałych, kulturalnych i dobrze przygotowanych na wyzwania zyciowe Młodych Ludzi. Klasy 3a i 3b wraz z Wychowawcami przygotowały akademię pełna wzruszeń i dobrego humoru. Poniżej zamieszczamy przemówienie naszych Absolwentów i małą fotorelację.

Szanowna Dyrekcjo! Drodzy wychowawcy i nauczyciele! Zaproszeni goście! Koleżanki i koledzy!
Minęły już dwa lata od kiedy żyjemy inaczej niż dotychczas. Od tego pamiętnego dnia, wraz z rozwojem zagrożenia związanego z pandemią, bardzo gwałtownie zostaliśmy zmuszeni do zmiany naszego życia. Kto by pomyślał że większość naszego szkolnego czasu spędzimy przed ekranem komputera, bez kontaktu z rówieśnikami. Pomimo zdalnego nauczania, które dla wielu z nas nie było łatwe, wytrwaliśmy i nie poddaliśmy się.
Ten dzień skłania nas do refleksji nad czasem, który upływa nieubłaganie. Wszyscy na pewno pamiętają dzień, w którym spotkaliśmy się po raz pierwszy. Nie spodziewaliśmy się, że życie szkolne będzie wiązało się z tak wielkim wysiłkiem, poświęceniem, ale również przyjemnościami.
Już za kilka dni, staniemy przed najważniejszym w naszym życiu egzaminem, który pozwoli przekroczyć nam symboliczny próg dojrzałości.
Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie.
Dzisiaj zaczynamy kolejny etap swojego życia, a każdy z nas wybiera własną drogę.
Pragniemy podziękować Pani Dyrektor Grażynie Gwoździewicz oraz Pani Wicedyrektor Magdalenie Bałys za wieloletnie starania o to, aby nasza szkoła z roku na rok stawała się coraz lepsza, bezpieczniejsza oraz za stworzenie nam doskonałych warunków do zdobywania wiedzy. Chcielibyśmy podziękować naszym wychowawczyniom Pani Kindze Zając oraz Pani Małgorzacie Kurek, które zawsze służyły nam pomocą. Obdarzały zrozumieniem i wiernie towarzyszyły we wspólnej, czteroletniej wędrówce. Były dni lepsze i gorsze, jedynki, czy nieodrobione zadania domowe. Pierwsze sukcesy, ale i porażki. Dziękujemy również nauczycielom za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację, która często gdzieś zanikała w nieznanych nikomu okolicznościach.
Nasza czteroletnia podróż dobiega końca, dlatego składamy podziękowania za to, że nauczyliście nas, jak żyć i wykorzystywać własne zdolności. Jednocześnie przepraszamy za przykrości, których byliśmy przyczyną. Dziękując, życzymy również Dyrekcji, oraz Gronu Pedagogicznemu kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
Dziękujemy także Wam, Koleżanki i Koledzy, za każdą miło spędzoną chwilę oraz zrozumienie w chwilach słabości. Myślę, że często kierowaliśmy się myślą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: jesteśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła.
Po podziękowaniach nadszedł czas na pożegnanie Dyrekcji, nauczycieli oraz młodszych przyjaciół i kolegów. Opuszczamy szkolne mury, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę. Teraz możemy powtórzyć słowa Winstona Churchilla: To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.

Skip to content