Technik hotelarstwa planuje, oferuje, koordynuje oraz wykonuje usługi hotelarskie. Ustala zestaw oferowanych usług hotelarskich, sposób ich świadczenia oraz opracowuje politykę handlową. Współpracuje z innymi instytucjami oferującymi usługi hotelarskie oraz zbiera opinie o preferencjach klientów, analizuje oferty konkurencji, obserwuje rynek hotelarski. Organizuje i nadzoruje pracę w zakładach hotelowych. Kompleksowo obsługuje gości hotelowych oraz organizuje usługi turystyczne,

Uczniowie podczas praktyk zawodowych zdobywają umiejętności praktyczne związane z pracą w recepcji, uczą się również zasad sztuki kelnerskiej, nakrywania stołu, serwowania potraw.

Dlaczego warto wybrać naukę w technikum w zawodzie technik hotelarstwa w Zespole Szkół Nr 2 w
Andrychowie:?
✓ to zawód z przyszłością,
✓ posiadamy znakomitą bazę techniczną,
✓ współpracujemy z hotelem „Alpin***”w Szczyrku w zakresie warsztatów i praktyk
zawodowych,
✓ współpracujemy z biurem podróży Buksa Travel w zakresie zagranicznych praktyk
zawodowych.
✓ nauczanie przedmiotów zawodowych realizujemy w specjalistycznych, nowocześnie
wyposażonych pracowniach,
✓ uczą nauczyciele o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym
✓ nasi absolwenci osiągają na egzaminach zawodowych osiągają wyniki wyższe niż średnia
krajowa

Nasi uczniowie na zajęciach językowych poznają specjalistyczne słownictwo zawodowe, które pozwala im podjąć pracę w hotelach w kraju i za granicą. Wiedzę praktyczną zdobywają na praktykach zawodowych realizowanych w przedsiębiorstwach hotelarskich np.:
– „Hotel Corallo” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel Venezja” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel Metting” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel Villa Maria” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel & SPA Czarny Groń” – Rzyki
– „Park Hotel Łysoń” – Inwałd
– „Orle Gniazdo”- Szczyrk
– „Pałac w Paszkówce”- Paszkówka
– „Hotel Krakus” – Kraków
– „Hotel Tatra” – Zakopane

Zawód, który proponujemy naszym absolwentom jest zawodem interesującym, przyszłościowym, który pozwala na rozwijanie zainteresowań, poznawanie świata, zarabianie pieniędzy, zdobywanie doświadczenia.

Miejscami pracy technika hotelarstwa są obiekty bazy noclegowej tj.: zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy, biura podróży, a także współczesna baza ruchoma, kolejowa, lotnicza oraz gastronomia . Absolwent technikum hotelarskiego może być również zatrudniony w organach administracji samorządowej , organizacjach, stowarzyszeniach związanych z branżą hotelarską. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwala także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług hotelarskich.

Skip to content