Technik usług fryzjerskich to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy są pomysłowi, kreatywni, cenią sobie niezależność, mają poczucie piękna i estetyki. W Zespole Szkół nr 2 od lat kształcimy specjalistów w tej profesji. Na zajęciach praktycznych, nasi uczniowie odkrywają swoje talenty, zdobywają wiedzę, a także rozwijają umiejętności w zakresie fryzjerstwa. Młodzież uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur, wykonywania zabiegów koloryzacji włosów. A to wszystko pod okiem profesjonalistów i specjalistów w tej dziedzinie.
Uczniowie uczący się na tym kierunku mają możliwość uzyskania kwalifikacji, które kończą się Egzaminem Potwierdzającym Kwalifikacje w Zawodzie. Ukończenie jednego z poziomów kwalifikacji skutkuje otrzymaniem zaświadczenia o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika. Nauka w Technikum Usług Fryzjerskich obejmuje dwie kwalifikacje tj. AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów Strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie Zmiana koloru włosów AU.26. Projektowanie fryzur Wykonywanie projektów fryzur Stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji
Nasi uczniowie mogą pochwalić się 100% zdawalnością w.w kwalifikacji.
Z zatrudnieniem nie ma kłopotu. Rynek usług fryzjerskich jest od lat ustabilizowany i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest duże. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych salonach fryzjerskich oraz fryzjersko- kosmetycznych. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na studiach wyższych. Praca czeka na niego również w miejscach, gdzie potrzebny jest stylista czyli teatry, telewizja, studia fotograficzne.
W zawodzie niezbędna jest wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, wysoka kultura osobista, spostrzegawczość, podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich i kosmetycznych.
Prócz zajęć teoretycznych kładziemy przede wszystkim nacisk na solidną praktykę, która jest prowadzona w naszej szkolnej pracowni fryzjerskiej przez profesjonalnych fryzjerów z dużym doświadczeniem. Na tym kierunku można uzyskać dodatkowe umiejętności uczestnicząc w bezpłatnych kursach takich jak: • Nowoczesna koloryzacja włosów • Nowoczesne strzyżenie • Przedłużanie włosów • Makijaż, wizaż i stylizacja paznokci