W dniu 26.10 w naszej szkole rozpoczął się /jak co roku/ cykl spotkań z Panem Stanisławem Mrotkiem.
W prelekcji nt. „Działalności kontrolnych realizowanych przez Służby Celno-Skarbowe w obszarze drogowym” brali uczniowie klas III kształcący się w zawodzie technik logistyk.

Uczniowie zostali zapoznani z przepisami prawnymi obowiązującymi w transporcie drogowym, zakresem uprawnień inspektorów Służby Celno-Skarbowej w trakcie kontroli pojazdów. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom dotyczącym czasu pracy kierowcy. Uczestnicy spotkania oprócz teoretycznej wiedzy, mogli sprawdzić swoje umiejętności wykonując ćwiczenia z zakresu np. wypełniania tarczy tachografu, rejestrowania ręcznego czynności kierowców tj. jazda, gotowość do pracy, odpoczynek dzienny itp.
Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami 🙂
Ps. Na kolejne spotkanie z Panem Stanisławem Mrotkiem zapraszamy już dziś, planowane na miesiąc luty. Tematyka „ADR -przewóz ładunków niebezpiecznych w transporcie drogowym”