13 września uczniowie klasy 3B odwiedzili bielskie firmy, wdrażające nowe technologie w branży IT: „FabLab24” oraz „Next”.
Hitem okazało się skanowanie 3D, które mogliśmy wypróbować dzięki uprzejmości pracowników firmy FabLab24. W tej samej firmie poznaliśmy tez tajniki druku 3D oraz wycinarek laserowych i ploterów tnących.
W firmie Next zapoznaliśmy się z historią komputerów, widzieliśmy pierwszy komputer osobisty, wypróbowaliśmy gry na komputerach z lat 80-tych. Zapoznaliśmy się także z zakresem działania firmy Next, która oferuje kompleksowe rozwiązania (hardware i software) na potrzeby gromadzenia i przetwarzania informacji oraz bezpieczeństwa.
Uczniowie zapoznali się także ze specyfiką pracy w branży IT (dowiedzieli się dlaczego w firmie pracownicy mają udostępnione gry typu „piłkarzyki” 🙂 ).