9 września 2019 roku w CKZiU w Andrychowie odbyło się „Narodowe Czytanie”, w którym uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły. Czytanych tekstów 8 nowel polskich wysłuchać mogła klasa IIIb technikum, zasiadająca na widowni. Pani Dyrektor wraz z uczniami naszej szkoły – Martą i Jankiem – odczytała fragmenty noweli Władysława Reymonta pt.: „Orka”.
W tym roku lekturą do wspólnego czytania było osiem nowel polskich pisarzy: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Karaluchy” (ze zbioru: „Sklepy cynamonowe”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego. Nowele czytali przedstawiciele władz miasta i powiatu, mediów oraz dyrektorzy szkół z młodzieżą. Więcej na portalu Nowin.

This will close in 0 seconds

Skip to content