W dniu 27.05.2019 r na boisku orlik w Wadowicach, rozegrany został turniej finałowy w piłce nożnej chłopców. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn reprezentujących szkoły średnie powiatu wadowickiego. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy po cztery zespoły, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Los nie był szczęśliwy dla naszych uczniów. Trafiliśmy do trudnej grupy w której znalazły się 2 drużyny z Kalwarii (KEN I ZSIPO) oraz CKZ nr 2 Gorzeń. Turniej rozpoczął się dla nas pechowo bo przegraliśmy mecz otwarcia z zespołem ZSiPO Kalwaria 3:1. W dalszej części turnieju z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej i skuteczniej. W grupie pokonaliśmy zespół CKZ nr 2 Gorzeń 1: 0, KEN Kalwaria 2:0 i awansowaliśmy do półfinału w którym wygraliśmy z CKZIU Radocza 2:0. W ostatnim meczu finałowym stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonaliśmy drużynę ZSiPO z Kalwari 1: 0 biorąc rewanż za mecz w grupie, a zwycięską bramkę zdobył Karol Maciejczyk.
Drużyna występowała w następującym składzie:
Maciej Penkala, Mateusz Penkala, Patryk Zemla, Seweryn Kierczak, Karol Maciejczyk, Bartłomiej Seternus, Michał Gwoździewicz, Konrad Nalborczyk, Patryk Pikoń, Eryk Wóbel, Sebastian Jakubowski, Mikołaj Przybylski.
Kolejnym etapem był półfinał wojewódzki w Nowym Targu. Zawody odbyły się na pięknym stadionie Podhala, nasi reprezentanci odnieśli po raz kolejny sukces zajmując drugie miejsce w turnieju półfinałowym – tym samym awansując do finału wojewódzkiego, w którym będzie uczestniczyć sześć najlepszych drużyn całej małopolski!
W Nowym Targu:
pokonaliśmy 2:0 IV LO OLKUSZ
zremisowaliśmy z faworytem : ZSO Nr 1 N.TARG 1:1
wygraliśmy z WZS ZATOR 3: 0
i niestety przegraliśmy mecz finałowy 2: 4 z Z S 0 MYŚLENICE
Wyniki turnieju w Nowym Targu:
1 miejsce: Z S 0 MYŚLENICE – powiat myślenicki -AWANS
2 miejsce: ZS Nr 2 ANDRYCHÓW – powiat wadowicki – AWANS
3 miejsce: Z S ‘GOETLA’’ SUCHA B. – powiat suski – AWANS
4 miejsce: IV LO OLKUSZ – powiat olkuski
5- 7 miejsce : ZSO Nr 1 N.TARG – powiat nowotarski
5- 7 miejsce : z WZS ZATOR -powiat oświęcimski
5 – 7 miejsce : ZS LIBIĄŻ – powiat chrzanowski

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się szkoły:
ZSO MYŚLENICE
ZS Nr 2 ANDRYCHÓW
ZS „GOETLA” SUCHA BESKIDZKA

Finał wojewódzki odbędzie się w dniu 6.06.2019r. Trzymajcie kciuki !!!

This will close in 0 seconds

Skip to content