TECHNIK HOTELARSTWA

Technik hotelarstwa to zawód, który przygotowuje absolwentów do pracy w branży turystycznej. W trakcie nauki w szkole profesjonalna kadra nauczycieli przekazuje uczniom wiedzę ogólną i umiejętności zawodowe oraz przygotowuje do egzaminu maturalnego i zawodowego.


Nasi uczniowie na zajęciach językowych poznają specjalistyczne słownictwo zawodowe, które pozwala im podjąć pracę w hotelach w kraju i za granicą. Wiedzę praktyczną zdobywają na praktykach zawodowych realizowanych w przedsiębiorstwach hotelarskich np.:
– „Hotel Corallo” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel Venezja” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel Metting” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel Villa Maria” – Riwiera Adriatycka, Włochy
– „Hotel & SPA Czarny Groń” – Rzyki
– „Park Hotel Łysoń” – Inwałd
– „Orle Gniazdo”- Szczyrk
– „Pałac w Paszkówce”- Paszkówka
– „Hotel Krakus” – Kraków
– „Hotel Tatra” – Zakopane

Zawód, który proponujemy naszym absolwentom jest zawodem interesującym, przyszłościowym, który pozwala na rozwijanie zainteresowań, poznawanie świata, zarabianie pieniędzy, zdobywanie doświadczenia.

Miejscami pracy technika hotelarstwa są obiekty bazy noclegowej tj.: zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy, biura podróży, a także współczesna baza ruchoma, kolejowa, lotnicza oraz gastronomia . Absolwent technikum hotelarskiego może być również zatrudniony w organach administracji samorządowej , organizacjach, stowarzyszeniach związanych z branżą hotelarską. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwala także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług hotelarskich.