12 września klasa 2b wraz z wychowawczynią – Panią Kingą Zając i nauczycielem informatyki – Panią Moniką Niedzielą, wybrała się na bielską Akademię Techniczno-Humanistyczną, by wziąć udział w konferencji adresowanej do uczniów. Bardzo zróżnicowana tematyka prelekcji dotyczyła zarówno zagadnień informatycznych (programowanie, gry komputerowe, specyfika pracy w branży IT, cyberbezpieczeństwo), jak budowania dobrych relacji i typów osobowości w zespole.
Uczniowie klasy 2b dowiedzieli się, z pogadanki wygłoszonej osobiście przez Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki – dr hab. inż Jacka Nowakowskiego, jakie kierunki studiów będą naturalna kontynuacją technikum, do którego uczęszczają.
Wycieczka okazała się bardzo atrakcyjna nie tylko ze względu na udział uczniów w prestiżowej konferencji, ale także ze względu na możliwość zapoznania się z ofertą studiów na ATH. Uczniowie klasy 2b, realizujący program rozszerzony z matematyki i informatyki, mają teraz motywację do nauki – bo studiować warto !!!